Zasady pobierania broni klubowej

Wszelkie pytania dotyczące dokumentów, klubu, członkostwa.
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 1680
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-27 00:49

Z tymi zębami to bym nie przesadzał :lol:
Nie wszystko jest opisane i jeszcze długo nie będzie.
Za Adolfa była tylko "tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie" a słowo pisane: "raczej be", a internet -> "tam żyją smoki".
Więc chociażby tutaj jakis postęp mamy.
Powoli damy radę i z resztą.
A żeby wzbogacić wiedzę - stan na teraz - klubowicze którzy posiadają pozwolenie na broń i czerwoną książeczkę posiadacza broni, mogą nieodpłatnie korzystać(pożyczyć) z broni będącej w zasobach klubu. Oczywiście nie bezwarunkowo (zgoda Prezesa, krótkotreminowo(czyli nie trzymamy tygodniami,miesiącami) i w sposób nie kolidujący z potrzebami (organizowane zawody czy imprezy)).
Dobrej nocy ;)

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 246
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontaktowanie:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-27 01:39

No i na taką odpowiedź czekałem. Krótko i na temat - wypożyczenie=zgoda prezesa+pozwolenie.
Moje niedopatrzenie, nie dopisałem, że mam też pozwolenie oprócz dopuszczenia
Chciałem jeszcze o coś spytać ale aż się boję więc poszperam w necie.
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 1680
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-27 07:33

TommyT pisze:pozwolenie na broń i czerwoną książeczkę posiadacza broni

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 246
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontaktowanie:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-27 16:10

Im głębiej wchodzę w temat tym bardziej zaskakuje mnie absurdalność przepisów (choć teoretycznie powinienem być przyzwyczajony do tego żyjąc w tym kraju 37 lat)
Dziś w WPA powiedziano mi, że legitymację posiadacza broni, otrzymam przy rejestracji pierwszej sztuki broni. Na pytanie co jeśli nie będę chciał kupić broni tylko np. skorzystać z użyczenia, pani odpowiedziała: No to ma pan problem.
Przeglądam fora i wynika z nich, że pozwoleniem na broń, zgodnie z prawem jest decyzja administracyjna. WPA oczywiście uważa inaczej.
Rozumiem, że zarząd, wedle tego co powyżej napisał Tomasz, także użycza broni klubowej posiadaczom czerwonej książeczki a nie osobom posiadającą decyzję o przyznaniu pozwolenia na broń. Czy mogę w takim razie poznać uzasadnienie?
Czy też .... Sorry taki mamy klimat
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
kirs
Posty: 787
Rejestracja: 2014-10-01 11:25

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: kirs » 2015-11-27 16:16

raczej to drugie.

kup sobie makarowa za 600 zł i będziesz miał książeczkę:) (i makarowa!:D )
-= si vis pacem, para bellum =-

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 1680
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-27 16:59

Chociażby dlatego, że "decyzji" mogę Ci naprodukować kilka (nawet z "pieczątkami").

No i taki mamy klimat :)

Awatar użytkownika
Rafał Poleszak
Posty: 246
Rejestracja: 2015-06-17 07:18
Kontaktowanie:

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Rafał Poleszak » 2015-11-27 17:35

Oj prezesie toż to zachęcanie (samego siebie) do popełnienia przestępstwa ;). Myślę, że na stronie klubowej, w dziale ""Regulaminy" przydałoby się kilka np. regulamin dopuszczenia do broni klubowej, regulamin rezerwacji strzelnicy, itp.
Meblarz www.Edus-Meble.pl
Instruktor TKD www.tkd.rybnik.pl
Nauczyciel j. angielskiego

Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 1680
Rejestracja: 2014-10-01 13:43

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: TommyT » 2015-11-27 18:38

Na ten temat pisałem parę postów wyżej. No i kto co rozumie jego sprawa.

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 919
Rejestracja: 2014-10-17 08:54

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: Bogdan » 2015-11-27 23:16

Rafał jestem pod wrażeniem Twojej dociekliwości i trafności wniosków. Masz absolutnie rację, że klub koniecznie powinien mieć postulowane przez Ciebie w tym i innych postach regulacje. Większość ludzi z którymi rozmawiam ma podobne do Twoich poglądy na te sprawy. Nawet w zarządzie kilka osób by się znalazło :P
Dlatego proszę Cię żebyś zaczął oprócz samych luźnych pomysłów przedstawiać projekty stosownych regulaminów. Dzięki świeżemu spojrzeniu na niewidzialne dla "starych" klubowiczów problemy, uzupełnimy braki w regulaminach szybciej niż zrobi to zawalony sprawami bieżącymi zarząd.

almsherfa
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-08 11:08

Re: Zasady pobierania broni klubowej

Post autor: almsherfa » 2015-11-28 20:52

Chyba najpierw trzeba odwiedzić klub we wtorek, porozmawiać z zarządem jakie ma wymagania , stworzyć regulamin i przedstawić na spotkaniu zarządu do poprawy i zatwierdzenia. Potem wprowadzić, kontrolować, i cieszyć się z tego że kolejna cegiełka leży jak ulał :)
Rafał do dzieła- zielone światło masz.

Ostatnio widać że Ktośu odwalił kawał dobrej roboty i na obiektach i ze szkoleniami tak że moim zdaniem jak i chyba większości ludzi z RSC uważam że plan zrealizowany w 125% a" parówkowym skrytożercom mówimy zdecydowane NIE".

ODPOWIEDZ